Podstawowe informacje o poniższym blogu.

Lokaty bankowe - o ich dzisiejszej popularności w Polsce niech świadczy fakt, że stanowią około połowę wszystkich oszczędności Polaków, są zdecydowanie najpopularniejszą formą inwestycji własnego kapitału. Głównym czynnikiem takiej sytuacji jest oczywiście fakt stosunkowo małego ryzyka takiej inwestycji. Ale czy rzeczywiście po założeniu takiego depozytu możemy liczyć na godziwą stopę zwrotu? Na poniższym blogu będę próbował porównywać oferty różnych banków oraz udzielać istotnych komentarzy. Zapraszam również na swój serwis, gdzie możecie sami wybrać najlepsze lokaty bankowe występujące w danym okresie. Oprócz podstawowych informacji dotyczących lokat, będę zamieszczał również przydatne rady, którymi powinni kierować się inwestorzy. Ponadto znajdziecie tutaj szereg aktualności i komentarzy związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym w Polsce, w tym m. in. dotyczące bankowości, pieniądza, giełdy papierów wartościowych, czy makroekonomii.

środa, 7 stycznia 2015

Jak zabezpieczyć swoją przyszłość za pomocą lokaty?

To bardzo dobre pytanie, ponieważ żyjemy w bardzo dynamicznych czasach. Nie ma rzeczy stałych, firmy upadają a gospodarka ciągle się zmienia, nawet emerytura nie jest już pewna. Co można zrobić, aby życie płynęło wolniej i bezpieczniej? Trzeba zatroszczyć się o dostatek pieniędzy na czarną chwilę.



Jak to zrobić?

Najprostszym wyjściem, które nie wiąże się z ryzykiem są oszczędności i lokaty. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ banki oferują bardzo wiele ciekawych produktów finansowych, które pomagają w oszczędzaniu. Na rynku posiadamy trzy główne grupy produktów- konta oszczędnościowe, lokaty oraz tak zwane świnki skarbonki. Teraz zajmiemy się lokatami bankowymi.

Czym jest lokata?

Lokata bankowa to forma umowy z bankiem na czas określony. Klient wybiera okres rozliczeniowy, który wynosi najczęściej 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. W tym czasie od wpłaconej kwoty będzie nam doliczane oprocentowanie. Z reguły nim wyższy okres zadeklarowany tym wyższe oprocentowanie. Bank zachęca do jak najdłuższego oszczędzania, dlatego celowo proponuje lepsze stawki przy dłuższych opcjach. Lokaty dzielą się na odnawialne i nieodnawialne, w drugim przypadku po zakończeniu okresu rozliczeniowego automatycznie otrzymujemy całą kwotę wraz z odsetkami a lokata zostaje zamknięta. W pierwszym przypadku jeżeli nie zadeklarujemy chęci wypłaty środków lokata zostaje przedłużona na kolejny okres rozliczeniowy, dzięki czemu możemy oszczędzać jeszcze dłużej, ale mamy szansę na wypłatę zarobionych środków lub wycofanie części funduszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy znajdzie najlepszą metodę dla siebie. Przez założeniem lokaty, powinno się sprawdzić także ranking lokat bankowych 2015. Warto wspomnieć, że w czasie trwania okresu nie wolno wypłacać środków, które są dla nas niedostępne. W sytuacji kryzysowej możemy wycofać fundusze, ale najczęściej wiąże się to z utratą całego wypracowanego zysku.

Lokata to bardzo dobry produkt, który służy do oszczędzania. Oprocentowanie jest wysokie, więc klienci mogą liczyć na znaczne zyski jednocześnie powiększając swoje oszczędności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz