Podstawowe informacje o poniższym blogu.

Lokaty bankowe - o ich dzisiejszej popularności w Polsce niech świadczy fakt, że stanowią około połowę wszystkich oszczędności Polaków, są zdecydowanie najpopularniejszą formą inwestycji własnego kapitału. Głównym czynnikiem takiej sytuacji jest oczywiście fakt stosunkowo małego ryzyka takiej inwestycji. Ale czy rzeczywiście po założeniu takiego depozytu możemy liczyć na godziwą stopę zwrotu? Na poniższym blogu będę próbował porównywać oferty różnych banków oraz udzielać istotnych komentarzy. Zapraszam również na swój serwis, gdzie możecie sami wybrać najlepsze lokaty bankowe występujące w danym okresie. Oprócz podstawowych informacji dotyczących lokat, będę zamieszczał również przydatne rady, którymi powinni kierować się inwestorzy. Ponadto znajdziecie tutaj szereg aktualności i komentarzy związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym w Polsce, w tym m. in. dotyczące bankowości, pieniądza, giełdy papierów wartościowych, czy makroekonomii.

czwartek, 12 listopada 2015

Jakimi zasadami się kierować biorąc kredyt samochodowy?

Na pierwszy rzut oka formalności związane z zaciągnięciem kredytu samochodowe wcale nie wydają się trudne i skomplikowane i faktycznie tak jest w rzeczywistości. Większością spraw zajmuje się bank, a klientowi pozostaje jedynie dostarczyć kilka dokumentów i zaświadczeń. Większe schody zaczynają się wtedy, gdy trzeba wybrać formę i zasady finansowania kredytu – a do wyboru prócz kilku najpopularniejszych opcji, jest również ich kilkanaście modyfikacji.

Kredyt 50/50

W ciągu ostatnich miesięcy analitycy bankowi zaobserwowali bardzo duży wzrost zainteresowania kredytami w strukturze 50/50. Sama nazwa już w znacznym stopniu wskazuje, z jaką formą finansowania mamy tu do czynienia. W swoim podstawowym wariancie kredyty samochodowe 50/50 bazują na dwóch płatnościach: klient płaci od ręki połowę ceny, drugą spłacając w ciągu roku (również w całości lub po rozłożeniu na 12 rat). Wariant rozbudowany przyjmuje nieco inną opcję: druga połowa kredytu również spłacana jest w ratach, jednak rozłożonych na dłuższy okres niż jednego roku – na przykład pięciu lub nawet dziesięciu lat. Opcja ta jest najczęściej wybierana przez osoby, które kupują bardzo drogie auta i nie stać ich na dwurazowe spłacenie nawet kilkuset tysięcznej należności.

Kredyt współfinansowany

Podobnymi zasadami cieszy się najbardziej popularna opcja kredytowa, czyli kredyt współfinansowany. W tym wypadku jednak kwota wpłacana od ręki nie musi wynosić równej połowy wartości zobowiązania. Wręcz przeciwnie – taki kredyt samochodowy może być zaciągnięty nawet wtedy, gdy klient wpłaci zaledwie 10% wartości auta, jak i wtedy, gdy jego wkładem własnym będzie aż 90% kapitału. Kredyty tego typu stanowią więc swoiste uzupełnienie różnicy finansowej między posiadaną przez kredytobiorcę gotówką a wartością kupowanego samochodu.

Kredyt całościowy

Trzecia z najpopularniejszych opcji to kredyt finansowany w całości. Klient zgłaszający się do banku w takim przypadku deklaruje, że nie posiada gotówki niezbędnej do zakupu i bank w rezultacie finansuje transakcję w całości – nawet do 110% wartości auta. Ta nadwyżka nie jest niczym szczególnym i stale pojawia się w wielu ofertach banków, głównie skierowanych do firm i instytucji. Ma ona na celu umożliwienie klientowi zakupu dodatkowego wyposażenia do samochodu lub przeznaczenia jej na inne wydatki związane z autem – zakup ubezpieczenia OC i AC, przyczepy, dokonanie remontów i napraw (jeśli auto tego wymaga). 
Jeżeli nadal masz wątpliwości co do kredytu samochodowego koniecznie przeanalizuj porównanie kredytów samochodowych.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz