Podstawowe informacje o poniższym blogu.

Lokaty bankowe - o ich dzisiejszej popularności w Polsce niech świadczy fakt, że stanowią około połowę wszystkich oszczędności Polaków, są zdecydowanie najpopularniejszą formą inwestycji własnego kapitału. Głównym czynnikiem takiej sytuacji jest oczywiście fakt stosunkowo małego ryzyka takiej inwestycji. Ale czy rzeczywiście po założeniu takiego depozytu możemy liczyć na godziwą stopę zwrotu? Na poniższym blogu będę próbował porównywać oferty różnych banków oraz udzielać istotnych komentarzy. Zapraszam również na swój serwis, gdzie możecie sami wybrać najlepsze lokaty bankowe występujące w danym okresie. Oprócz podstawowych informacji dotyczących lokat, będę zamieszczał również przydatne rady, którymi powinni kierować się inwestorzy. Ponadto znajdziecie tutaj szereg aktualności i komentarzy związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym w Polsce, w tym m. in. dotyczące bankowości, pieniądza, giełdy papierów wartościowych, czy makroekonomii.

piątek, 20 czerwca 2014

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać?

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu wszystkich finansowych zobowiązań, które ciążą na nas w postaci zadłużenia. Banki, oferując kredyt konsolidacyjny, umożliwiają klientowi połączenie kilku pożyczek w jedną. W efekcie otrzymujemy propozycję spłacania jednego tylko kredytu, długoterminowego, ale za to z niższym oprocentowaniem. 


Konieczność uiszczenia kwoty ratalnej ograniczona zostaje do przelewania jej na konto jednej tylko instytucji. Forma taka opłaca się obydwu stronom – bank, dzięki przedłużonemu terminowi spłaty, zarabia na nałożonej na klienta marży, zaś klient mniej obciążony jest odsetkami. Co więcej, kredyty konsolidacyjne są wygodniejsze niż uiszczanie należności o różnej wysokości i w różnych terminach.

Obecnie kredyty konsolidacyjne znajdują się w ofercie większości banków. Dzięki temu wybór jednego z nich nie będzie automatyczny – spokojnie można określić swoje oczekiwania wobec czekającej nas regularnej raty i porównać dostępne na rynku oferty. Jak to jednak bywa z produktami natury finansowej, jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który kredyt konsolidacyjny jest najlepszy, właściwie nie ma. To, czy warunki będą nam odpowiadać czy nie, zależy od naszej aktualnej zdolności kredytowej, wysokości wkładu własnego (który również można brać pod uwagę, a nawet, jeśli istnieje taka możliwość, warto przedstawić bankowi możliwość uiszczenia części kredytu od razu) oraz liczby zaciągniętych już pożyczek. Więcej dowiesz się na portalu Konsolidacja-kredytow.eu.

Podstawowe informacje na temat rodzajów ewentualnej konsolidacji zobowiązań oraz na temat różnic między poszczególnymi ofertami znaleźć można, tradycyjnie, w internecie. Wiele witryn o profilu finansowo-ekonomicznym oferuje darmowy ranking kredytów konsolidacyjnych, dzięki któremu porównać da się propozycje różnych banków, czasem z dokładnym ich opisem. Oczywiście na internecie wiedza nasza nie powinna się kończyć – rankingi na ogół dysponują najświeższymi danymi, ale mogą przeoczyć pewne detale. Dlatego po wybraniu kilku możliwych opcji do rozpatrzenia, warto udać się bezpośrednio do punktu obsługi klienta, w celu uzyskania niezbędnych szczegółów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz