Podstawowe informacje o poniższym blogu.

Lokaty bankowe - o ich dzisiejszej popularności w Polsce niech świadczy fakt, że stanowią około połowę wszystkich oszczędności Polaków, są zdecydowanie najpopularniejszą formą inwestycji własnego kapitału. Głównym czynnikiem takiej sytuacji jest oczywiście fakt stosunkowo małego ryzyka takiej inwestycji. Ale czy rzeczywiście po założeniu takiego depozytu możemy liczyć na godziwą stopę zwrotu? Na poniższym blogu będę próbował porównywać oferty różnych banków oraz udzielać istotnych komentarzy. Zapraszam również na swój serwis, gdzie możecie sami wybrać najlepsze lokaty bankowe występujące w danym okresie. Oprócz podstawowych informacji dotyczących lokat, będę zamieszczał również przydatne rady, którymi powinni kierować się inwestorzy. Ponadto znajdziecie tutaj szereg aktualności i komentarzy związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym w Polsce, w tym m. in. dotyczące bankowości, pieniądza, giełdy papierów wartościowych, czy makroekonomii.

wtorek, 15 grudnia 2015

W jaki sposób skonsolidować kredyt?

Konsolidacja kredytów to perfekcyjne rozwiązanie nade wszystko na pozbycie się problemów finansowych.

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż pożyczkobiorca, który w danym momencie reguluje wiele zobowiązań, ma sposobność zaciągnięcia takiego kredytu, z którego pomocą będzie opłacał poprzednie pożyczki. Ten produkt gotówkowy został pomyślany przede wszystkim dla osób, które mają duże trudności ze stabilnymi spłatami zobowiązań pieniężnych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić do stabilności finansowej.

W obrębie kredytu konsolidacyjnego pożyczkobiorcy mogą liczyć w głównej mierze na dłuższy okres spłaty. W ten sposób miesięczne raty wszystkich zobowiązań zostają zmienione w jedną stałą ratę, która jest niższa, niż kwota rat poprzednich. Przy mniejszej racie jak i dłuższym czasie spłaty zapożyczenia, kredytobiorcy mają więc większe szanse na regularną spłatę kredytu. W przypadku konsolidacji jedna rata przekazywana jest do wybranego banku, w jakim otwarty został kredyt konsolidacyjny. Klient nie martwi się już regulowaniem poprzednich kredytów, ponieważ to bank po otrzymaniu raty zajmuje się wpłacaniem należytej części pożyczki dla stosownej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych pożyczek jest więc zdjęty z kredytobiorcy.

Czy jednakże konsolidacja kredytów to faktycznie perfekcyjny pomysł ze względu na koszty? 

Okazuje się, iż nie do końca. Dłuższy czas spłaty powoduje wyznaczeniem wyższych odsetek, jakie wędrują do banku. W końcowym rozrachunku kredytobiorcy regulujący kredyt konsolidacyjny ponoszą przeważnie większe koszta. Prócz tego istnieje wiele kolejnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to prowizja, która do najmniejszych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od kredytobiorcy dodatkowe zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów wypada przeliczyć wszelkie związane z tym opłaty. Być może kolejne opłaty powiązane z kolejnym kredytem będą niższe, niż konsolidacja. Potrzeba poza tym sprawdzić ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na którąkolwiek ofertę banku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz