Podstawowe informacje o poniższym blogu.

Lokaty bankowe - o ich dzisiejszej popularności w Polsce niech świadczy fakt, że stanowią około połowę wszystkich oszczędności Polaków, są zdecydowanie najpopularniejszą formą inwestycji własnego kapitału. Głównym czynnikiem takiej sytuacji jest oczywiście fakt stosunkowo małego ryzyka takiej inwestycji. Ale czy rzeczywiście po założeniu takiego depozytu możemy liczyć na godziwą stopę zwrotu? Na poniższym blogu będę próbował porównywać oferty różnych banków oraz udzielać istotnych komentarzy. Zapraszam również na swój serwis, gdzie możecie sami wybrać najlepsze lokaty bankowe występujące w danym okresie. Oprócz podstawowych informacji dotyczących lokat, będę zamieszczał również przydatne rady, którymi powinni kierować się inwestorzy. Ponadto znajdziecie tutaj szereg aktualności i komentarzy związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym w Polsce, w tym m. in. dotyczące bankowości, pieniądza, giełdy papierów wartościowych, czy makroekonomii.

środa, 13 listopada 2013

Jakie czynniki wpływają na koszty kredytu gotówkowego?

Decydując się na kredyt często chcielibyśmy również dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, ile faktycznie dany kredyt będzie nas kosztował. Jest to niezwykle ważna informacja, bowiem przy takim zagadnieniu, jak kredyty gotówkowe, zwłaszcza te, które sięgają kwot przekraczających 50 tysięcy. Większy kredyt zawsze będzie się wiązał z większym oprocentowaniem i zwiększeniem innych czynników, które będą miały wpływ na ratę naszego kredytu. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że decydując się na kredyt gotówkowy będziemy zmuszeni oddać większą kwotę niż tą, którą od banku otrzymaliśmy.


Jakie czynniki wpływają na to, że jesteśmy zobowiązani do oddania większej sumy niż ta, którą pożyczyliśmy?


Jednym z ważniejszych zagadnień jest tak zwane RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ponadto do kredytów jest doliczana marża i wspomniane oprocentowanie. Nie wolno zapominać o odsetkach, jakie będzie naliczał nam bank oraz prowizjach, jakie zawsze się pojawiają w kontekście przyznawania kredytów. Przy większych sumach dodatkowo wliczyć musimy ubezpieczenie, które - zwłaszcza przy kredytach hipotecznych - domagają się banki. W sumie koszty całościowe kredytu wcale nie są małe, zważywszy na to, że biorąc większą kwotę, automatycznie rosną. Co ciekawe koszty widać szczególnie przy mniejszych kwotach, przykładowo 10 tysięcy. Wiele reklam i spotów promocyjnych zachęca nas do zawarcia umowy kredytowej, ale po obliczeniu wszystkich kosztów może się okazać, że będziemy musieli oddać nawet 50 procent więcej niż pożyczyliśmy.

Warto pamiętać, że podliczając całkowity koszt możemy uzyskać informacje, który bank posiada najlepszą dla nas ofertę. A jeżeli już spłacamy raty, to należy wziąć pod uwagę rozwiązanie o nazwie kredyt konsolidacyjny, który jest pomocnym sposobem na "uwolnienie się" od kilku rat, bowiem daje on szansę na zamienienie ich na jedną. Niemniej jednym z najważniejszych elementów jest bez wątpienia przeanalizowanie umowy, która pozwala na sprawdzenie, gdzie warto wziąć kredyt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz